Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zprávy z diamantového trhu

5. 11. 2018

Chameleoni půjdou do aukce Bonhams

Aukční dům Bonhams uvede do aukce největší kolekci diamantových šperků s chameleony, mezi nimiž bude i jedinečný náhrdelník.

Unikátní kus půjde do prodeje 25. listopadu v Hong Kongu. Náhrdelník obsahuje devět diamantů o celkové váze 13,87 karátů a jeho odhadovaná hodnota činí 204 000 USD až 382 500 USD.

Chameleoni patří mezi ty nejvzácnější a nejmysterióznější barevné diamanty, jejichž barva se mění dle dosažené teploty a světelných podmínek z olivově zelené na hnědo-žlutou až žlutou.

Vzhledem k jejich jedinečnosti jsou informace o chameleonech velmi omezené. Vědci stále pracují na zjištění příčin barevných změn.

Na Hong Kongské aukci se rovněž objeví i šperky od Cartiera, Chaumet, Harryho Winstona či Van Cleef & Arpels. Bonhams představí položky k dražbě v Taipeii, Singaporu, Sydney a Hong Kongu.

Modrý diamant bude hvězdou ženevské aukce

Prsten s modrým diamantem s odhadovanou hodnotou 9 až 12 milionu USD půjde do dražby v rámci ženevské aukce Sotheby´s 15. listopadu.

Diamant fancy vivid blue je obdélníkového brusu o váze 5,04 karátů a je jedním ze tří modrých diamantů, které se na aukci Magnificent Jewels and Noble Jewels sale objeví.

Sotheby´s nabídne i další diamanty z kolekce barevných i bílých diamantů značek Cartier, Bulgari a Van Cleef & Arpels. Šperky budou vystaveny od 10. do 14. listopadu v Mandarin Oriental Hotelu v Ženevě.

Rostoucí ceny růžových a modrých diamantů

Růžové a modré fancy color diamanty zaznamenaly za třetí kvartál nárůst své ceny, uvedla Fancy Color Research Foundation (FCRF).

Podle indexu FCRF vzrostla cena růžových diamantů o 0,4% oproti předešlému kvartálu, zatímco cena modrých se zvýšila o 0,7%.

Ceny modrých diamantů o váze 1 karátu vzrostly oproti druhému kvartálu o 4,7%, růžové pak zůstaly na své původní ceně. V porovnání s rokem 2017, se ceny modrých navýšily o 6%. Konkrétně fancy vivid blue kategorie vyskočila až na 8,5% za posledních 12 měsíců. Index pro všechny fancy color diamanty se zvedl o 0,4% oproti roku 2017.

Index cen FCRF sledoval ceny růžových a modrých fancy color diamantů v Hong Kongu, New Yorku a Tel Avivu.

Pamětní stříbrná mince 200Kč 150. výročí narození vědce Aleše Hrdličky proof

20. 3. 2019

Aleš Hrdlička se narodil 29. března 1869 v Humpolci jako Alois Ferdinand Hrdlička. Jméno si nechal úředně změnit v dospělosti podle přezdívky z dětství. Většinu života prožil v USA,

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF 175. výročí narození Mihály Munkácsy proof

20. 3. 2019

Mihály Munkácsy byl maďarský malíř žijící v Paříži, který získal světovou proslulost svou žánrovou malbou a velkou škálou biblických maleb.

Společnost Petra Unearths objevila 101ct. Surový diamant v dole Cullinan

15. 3. 2019

Během pátečního dne se společnosti Petra Diamonds podařilo objevit dva surové kameny v dole Cullinan v Jihoafrické republice.