Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zprávy z diamantového trhu

5. 11. 2018

Chameleoni půjdou do aukce Bonhams

Aukční dům Bonhams uvede do aukce největší kolekci diamantových šperků s chameleony, mezi nimiž bude i jedinečný náhrdelník.

Unikátní kus půjde do prodeje 25. listopadu v Hong Kongu. Náhrdelník obsahuje devět diamantů o celkové váze 13,87 karátů a jeho odhadovaná hodnota činí 204 000 USD až 382 500 USD.

Chameleoni patří mezi ty nejvzácnější a nejmysterióznější barevné diamanty, jejichž barva se mění dle dosažené teploty a světelných podmínek z olivově zelené na hnědo-žlutou až žlutou.

Vzhledem k jejich jedinečnosti jsou informace o chameleonech velmi omezené. Vědci stále pracují na zjištění příčin barevných změn.

Na Hong Kongské aukci se rovněž objeví i šperky od Cartiera, Chaumet, Harryho Winstona či Van Cleef & Arpels. Bonhams představí položky k dražbě v Taipeii, Singaporu, Sydney a Hong Kongu.

Modrý diamant bude hvězdou ženevské aukce

Prsten s modrým diamantem s odhadovanou hodnotou 9 až 12 milionu USD půjde do dražby v rámci ženevské aukce Sotheby´s 15. listopadu.

Diamant fancy vivid blue je obdélníkového brusu o váze 5,04 karátů a je jedním ze tří modrých diamantů, které se na aukci Magnificent Jewels and Noble Jewels sale objeví.

Sotheby´s nabídne i další diamanty z kolekce barevných i bílých diamantů značek Cartier, Bulgari a Van Cleef & Arpels. Šperky budou vystaveny od 10. do 14. listopadu v Mandarin Oriental Hotelu v Ženevě.

Rostoucí ceny růžových a modrých diamantů

Růžové a modré fancy color diamanty zaznamenaly za třetí kvartál nárůst své ceny, uvedla Fancy Color Research Foundation (FCRF).

Podle indexu FCRF vzrostla cena růžových diamantů o 0,4% oproti předešlému kvartálu, zatímco cena modrých se zvýšila o 0,7%.

Ceny modrých diamantů o váze 1 karátu vzrostly oproti druhému kvartálu o 4,7%, růžové pak zůstaly na své původní ceně. V porovnání s rokem 2017, se ceny modrých navýšily o 6%. Konkrétně fancy vivid blue kategorie vyskočila až na 8,5% za posledních 12 měsíců. Index pro všechny fancy color diamanty se zvedl o 0,4% oproti roku 2017.

Index cen FCRF sledoval ceny růžových a modrých fancy color diamantů v Hong Kongu, New Yorku a Tel Avivu.

Pamětní mince ČNB vypráví historii

14. 11. 2018

Zajímavým a tak trochu jiným pohledem na odkaz zásadních milníků v naší historii jsou pamětní mince. V České republice je výhradním emitentem pamětních mincí Česká národní banka.

Příběh dvou kovů: Jeden cennější než zlato, druhý historicky podceňovaný

13. 11. 2018

Zlato je kovem králů, základní měnou, věčným zdrojem hodnoty, ztělesněním krásy

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF 450. výročí Unitariánské církve proof

12. 11. 2018

V našem e-shopu najdete novou pamětní stříbrnou minci