Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zprávy z diamantového trhu

5. 11. 2018

Chameleoni půjdou do aukce Bonhams

Aukční dům Bonhams uvede do aukce největší kolekci diamantových šperků s chameleony, mezi nimiž bude i jedinečný náhrdelník.

Unikátní kus půjde do prodeje 25. listopadu v Hong Kongu. Náhrdelník obsahuje devět diamantů o celkové váze 13,87 karátů a jeho odhadovaná hodnota činí 204 000 USD až 382 500 USD.

Chameleoni patří mezi ty nejvzácnější a nejmysterióznější barevné diamanty, jejichž barva se mění dle dosažené teploty a světelných podmínek z olivově zelené na hnědo-žlutou až žlutou.

Vzhledem k jejich jedinečnosti jsou informace o chameleonech velmi omezené. Vědci stále pracují na zjištění příčin barevných změn.

Na Hong Kongské aukci se rovněž objeví i šperky od Cartiera, Chaumet, Harryho Winstona či Van Cleef & Arpels. Bonhams představí položky k dražbě v Taipeii, Singaporu, Sydney a Hong Kongu.

Modrý diamant bude hvězdou ženevské aukce

Prsten s modrým diamantem s odhadovanou hodnotou 9 až 12 milionu USD půjde do dražby v rámci ženevské aukce Sotheby´s 15. listopadu.

Diamant fancy vivid blue je obdélníkového brusu o váze 5,04 karátů a je jedním ze tří modrých diamantů, které se na aukci Magnificent Jewels and Noble Jewels sale objeví.

Sotheby´s nabídne i další diamanty z kolekce barevných i bílých diamantů značek Cartier, Bulgari a Van Cleef & Arpels. Šperky budou vystaveny od 10. do 14. listopadu v Mandarin Oriental Hotelu v Ženevě.

Rostoucí ceny růžových a modrých diamantů

Růžové a modré fancy color diamanty zaznamenaly za třetí kvartál nárůst své ceny, uvedla Fancy Color Research Foundation (FCRF).

Podle indexu FCRF vzrostla cena růžových diamantů o 0,4% oproti předešlému kvartálu, zatímco cena modrých se zvýšila o 0,7%.

Ceny modrých diamantů o váze 1 karátu vzrostly oproti druhému kvartálu o 4,7%, růžové pak zůstaly na své původní ceně. V porovnání s rokem 2017, se ceny modrých navýšily o 6%. Konkrétně fancy vivid blue kategorie vyskočila až na 8,5% za posledních 12 měsíců. Index pro všechny fancy color diamanty se zvedl o 0,4% oproti roku 2017.

Index cen FCRF sledoval ceny růžových a modrých fancy color diamantů v Hong Kongu, New Yorku a Tel Avivu.

Sada stříbrných pamětních mincí, 6EUR "Prominentní řečtí ekonomové" proof

15. 1. 2019

V našem e-shopu najdete novou sadu stříbrných pamětních mincí

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Tematické večery v Praze - Český večer

10. 1. 2019

Srdečně Vás zveme i v novém roce na další tematický večer v prodejně TrustWorthy Investment v Praze v Černé Růži.