Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

V Kazachstánu byl nalezen masivní zlatý poklad

10. 8. 2018

Archeologové pracující v horách Tarbagatai v severovýchodním Kazachstánu při vykopávkách objevili více než 3000 předmětů a šperků ze zlata a drahých kovů, jejichž stáří se odhaduje až na 800 let před naším letopočtem.

Poklad, který byl nalezen na pohřebišti "Yeleke Sazy", pravděpodobně patřil šlechtické rodině kmene Saků, patřícího do nomádské podskupiny Skytů. Kmen Saků vládl před 2800 lety po celé střední Asii.

Podle informací z lokálních médií byl archeologický tým pod vedením doktora historických věd Zeinolly Samasheva ohromen úrovní technologického vývoje pro výrobu zlatých šperků. Jejich dovedné provedení vypovídá o rozvinuté kultuře kmene Saků a schopnosti použít pokročilé technologie.

Pohřební předměty, které se nacházely u dvou těl, obsahovaly zvonovité náušnice, zlaté talíře, zrcadlo, řetězy, náhrdelníky s drahými kameny, nádherně propracovaná zvířata a zlaté korálky, které byly používány při zdobení oděvů kmene Saků.

Archeologové budou ve výkopech v tomto regionu pokračovat, jelikož odhadují, že na náhorní plošině Eleke Sazy se nachází téměř 200 pohřebních kopců.

Autor: Iveta Špeciánováproduct manager TrustWorthy Investment Holding SE

O kolik sníží inflace hodnotu našich úspor?

25. 9. 2018

Inflace stále mnoho lidí vnímá spíš jako pojem ze slovníku ekonomů, než faktor, který přímo ovlivňuje náš běžný život. Od chvíle, kdy v rámci poslední krize zasáhla ČNB do řízení měny pomocí intervencí a cíleného snížení hodnoty CZK

Tematické večery v Praze - Diamantový večer

21. 9. 2018

Srdečně vás zveme na další tematický večer, který bude tzv. hvězdou v rámci všech dalších večerů. Tématem budou diamanty.

Veletrh SBĚRATEL a úchvatný konec

21. 9. 2018

Na začátku září jsme byli součástí největšího sběratelského a investičního veletrhu ve střední a východní Evropě. Měli jsme skvělou možnost vystavovat unikátní produkty a celou akci jsme úspěšně zvládli.