Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

V Kazachstánu byl nalezen masivní zlatý poklad

10. 8. 2018

Archeologové pracující v horách Tarbagatai v severovýchodním Kazachstánu při vykopávkách objevili více než 3000 předmětů a šperků ze zlata a drahých kovů, jejichž stáří se odhaduje až na 800 let před naším letopočtem.

Poklad, který byl nalezen na pohřebišti "Yeleke Sazy", pravděpodobně patřil šlechtické rodině kmene Saků, patřícího do nomádské podskupiny Skytů. Kmen Saků vládl před 2800 lety po celé střední Asii.

Podle informací z lokálních médií byl archeologický tým pod vedením doktora historických věd Zeinolly Samasheva ohromen úrovní technologického vývoje pro výrobu zlatých šperků. Jejich dovedné provedení vypovídá o rozvinuté kultuře kmene Saků a schopnosti použít pokročilé technologie.

Pohřební předměty, které se nacházely u dvou těl, obsahovaly zvonovité náušnice, zlaté talíře, zrcadlo, řetězy, náhrdelníky s drahými kameny, nádherně propracovaná zvířata a zlaté korálky, které byly používány při zdobení oděvů kmene Saků.

Archeologové budou ve výkopech v tomto regionu pokračovat, jelikož odhadují, že na náhorní plošině Eleke Sazy se nachází téměř 200 pohřebních kopců.

Autor: Iveta Špeciánováproduct manager TrustWorthy Investment Holding SE

Sada stříbrných pamětních mincí, 6EUR "Prominentní řečtí ekonomové" proof

15. 1. 2019

V našem e-shopu najdete novou sadu stříbrných pamětních mincí

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Tematické večery v Praze - Český večer

10. 1. 2019

Srdečně Vás zveme i v novém roce na další tematický večer v prodejně TrustWorthy Investment v Praze v Černé Růži.