Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Trvalá památka na Evropské hlavní město kultury? Pamětní mince

19. 1. 2015

Rok 2015 se pro Plzeň stává jedním z nejvýznamnějších roků novodobé historie. Aby si rok, kdy se město stalo Evropským hlavním městem kultury, pamatovali i obyvatelé města a jeho návštěvníci, bude vydána speciální emise pamětních mincí.

Pamětní minci o průměru 28 mm a váze 10, 4g pro město Plzeň vyrobí a dodá společnost TrustWorthy Investment CZ a.s. Touto emisí bude distribuováno 20 tis. ks mincí. Ražba mince vychází z atributů definovaných společností Plzeň 2015 o.p.s., jejichž grafické zpracování pochází z ateliéru Mincovny Kremnica, š.p.  - jeho autorem je Roman Lugár. Na minci se objeví pro Plzeň významné atributy – podobizna andělíčka z mřížoví kostela Sv. Bartoloměje, kterého obyvatelé po léta vnímají jako nositele štěstí a zvon, který se stal symbolem celospolečenské podpory při snaze plzeňské diecéze o navrácení zvonů na věž kostela. Druhá strana mince pak obsahuje logo projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury.

Pamětní mince bude možné zakoupit za cenu 50 Kč:

  • v Informačním centru města Plzně na náměstí Republiky v Plzni,

  • v Meeting pointu Evropského hlavního města kultury 2015 na náměstí Republiky v Plzni,

  • v prodejně TrustWorthy Investment CZ a.s. v Plzni na adrese Francouzská tř. 63,

  • objednat na webu www.twicz.cz

V blízké budoucnosti budou k dostání rovněž v prodejních automatech umístěných na frekventovaných místech v Plzni.

Zdroj: plzen2015.cz

Pamětní stříbrná mince, 200Kč 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Poslední pamětní stříbrná mince vydaná Českou národní bankou pro rok 2022 - náklad v kvalitě proof: 15400 ks, náklad v kvalitě stand 8300 ks.

Švýcarský tématický večer na franchize v Praze

7. 7. 2022

Dne 29.06.2022 společnost TrustWorthy Investment Franchiza Praha pořádala další z mnoha tématických večerů. V daný den jsme se zaobírali Švýcarskem.