Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Trvalá památka na Evropské hlavní město kultury? Pamětní mince

19. 1. 2015

Rok 2015 se pro Plzeň stává jedním z nejvýznamnějších roků novodobé historie. Aby si rok, kdy se město stalo Evropským hlavním městem kultury, pamatovali i obyvatelé města a jeho návštěvníci, bude vydána speciální emise pamětních mincí.

Pamětní minci o průměru 28 mm a váze 10, 4g pro město Plzeň vyrobí a dodá společnost TrustWorthy Investment CZ a.s. Touto emisí bude distribuováno 20 tis. ks mincí. Ražba mince vychází z atributů definovaných společností Plzeň 2015 o.p.s., jejichž grafické zpracování pochází z ateliéru Mincovny Kremnica, š.p.  - jeho autorem je Roman Lugár. Na minci se objeví pro Plzeň významné atributy – podobizna andělíčka z mřížoví kostela Sv. Bartoloměje, kterého obyvatelé po léta vnímají jako nositele štěstí a zvon, který se stal symbolem celospolečenské podpory při snaze plzeňské diecéze o navrácení zvonů na věž kostela. Druhá strana mince pak obsahuje logo projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury.

Pamětní mince bude možné zakoupit za cenu 50 Kč:

  • v Informačním centru města Plzně na náměstí Republiky v Plzni,

  • v Meeting pointu Evropského hlavního města kultury 2015 na náměstí Republiky v Plzni,

  • v prodejně TrustWorthy Investment CZ a.s. v Plzni na adrese Francouzská tř. 63,

  • objednat na webu www.twicz.cz

V blízké budoucnosti budou k dostání rovněž v prodejních automatech umístěných na frekventovaných místech v Plzni.

Zdroj: plzen2015.cz

Program Zápůjčka určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

7. 10. 2022

S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

Pamětní stříbrná mince, 200Kč 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Poslední pamětní stříbrná mince vydaná Českou národní bankou pro rok 2022 - náklad v kvalitě proof: 15400 ks, náklad v kvalitě stand 8300 ks.