Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

TrustWorthy Investment podporuje charitativní koncert pro obnovu kostela ve Stráži

19. 6. 2017

Obec Stráž u Tachova patří k malým a turisticky nevýznamným obcím. Málo kdo mimo region by tušil, kde tato obec leží. Přesto, místní obyvatelé tu svoji zajímavost mají a ta je s historií obce neodmyslitelně spjatá již od třináctého století.

Původně gotický kostel Svatého Václava tvoří hlavní dominantu náměstí. První zprávy o existenci svatyně přináší písemné prameny kolem roku 1384. Později, kolem roku 1400 byl chrám opraven. Roku 1609 se uskutečnila renesanční přestavba vysoké hranolové věže a stavby nové sakristie. V roce 1876 byl kostel téměř zničen rozsáhlým požárem a následovaly dva roky oprav, než se do něj mohli věřící znovu vrátit. Přesto, že je stav památky uspokojivý, poškozené a zanedbané omítky mu nesluší, ani neprospívají jeho údržbě.

Kostel je v majetku církve, která ale nemá na jeho opravu prostředky a tak se místní podnikatelé a obec rozhodli vybrat peníze na opravu sami. Do akce se zapojili místní podnikatelé, kteří věří, že společně s obyvateli obce se jim peníze přece jen podaří sesbírat. Za výrazné podpory společnosti TrustWorthy Investment a místní Farmy u Františky vznikl projekt charitativního koncertu, na podporu obnovy kostela. Díky hlavnímu sponzorovi půjdou všechny vybrané peníze přímo na konto opravy.

S charitativní akcí tak do Stráže přichází Koncert pro deset strun, který představí jednoho z našich neslavnějších houslových virtuózů, Jaroslava Svěceného a jeho hosta kytaristu Michala Klause. Koncert se bude konat 23. 7. 2017 v 15 hod. Zajisté půjde o jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí Stráže a je hezkou ukázkou, jak se soukromé firmy a obyvatelé obce zaslouží o dobrou věc.

Informace na dostupnost vstupenek na koncert najdete na stránkách obce Stráž.

Online webináře TrustWorthy Investment CZ a.s.

1. 3. 2021

Z pohodlí domova můžete být s námi pravidelně v kontaktu. Online webináře, kde se dozvíte více informací k drahým kovům, možnostem spolupráce nebo zodpovíme Vaše dotazy.

Pamětní zlatá mince, 50EUR "Poklady Alp - Alpské lesy" proof

23. 2. 2021

Největší zalesněná oblast střední Evropy, národní park Kalkalpen, je domovem 30 různých lesních ekosystémů. Národní park Kalkalpen, který se nachází v Horním Rakousku, byl založen v roce 1997.

TrustWorthy Investment navázala spolupráci s exkluzivní rafinérií Heimerle + Meule

15. 2. 2021

Exkluzivní rafinérie Heimerle + Meule nabízí investiční zlaté a stříbrné slitky nejvyšší kvality s certifikáty. Představujeme Vám jí v našem článku.