Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

TrustWorthy Investment podporuje charitativní koncert pro obnovu kostela ve Stráži

19. 6. 2017

Obec Stráž u Tachova patří k malým a turisticky nevýznamným obcím. Málo kdo mimo region by tušil, kde tato obec leží. Přesto, místní obyvatelé tu svoji zajímavost mají a ta je s historií obce neodmyslitelně spjatá již od třináctého století.

Původně gotický kostel Svatého Václava tvoří hlavní dominantu náměstí. První zprávy o existenci svatyně přináší písemné prameny kolem roku 1384. Později, kolem roku 1400 byl chrám opraven. Roku 1609 se uskutečnila renesanční přestavba vysoké hranolové věže a stavby nové sakristie. V roce 1876 byl kostel téměř zničen rozsáhlým požárem a následovaly dva roky oprav, než se do něj mohli věřící znovu vrátit. Přesto, že je stav památky uspokojivý, poškozené a zanedbané omítky mu nesluší, ani neprospívají jeho údržbě.

Kostel je v majetku církve, která ale nemá na jeho opravu prostředky a tak se místní podnikatelé a obec rozhodli vybrat peníze na opravu sami. Do akce se zapojili místní podnikatelé, kteří věří, že společně s obyvateli obce se jim peníze přece jen podaří sesbírat. Za výrazné podpory společnosti TrustWorthy Investment a místní Farmy u Františky vznikl projekt charitativního koncertu, na podporu obnovy kostela. Díky hlavnímu sponzorovi půjdou všechny vybrané peníze přímo na konto opravy.

S charitativní akcí tak do Stráže přichází Koncert pro deset strun, který představí jednoho z našich neslavnějších houslových virtuózů, Jaroslava Svěceného a jeho hosta kytaristu Michala Klause. Koncert se bude konat 23. 7. 2017 v 15 hod. Zajisté půjde o jednu z nejvýznamnějších kulturních akcí Stráže a je hezkou ukázkou, jak se soukromé firmy a obyvatelé obce zaslouží o dobrou věc.

Informace na dostupnost vstupenek na koncert najdete na stránkách obce Stráž.

Program Zápůjčka určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

7. 10. 2022

S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

Pamětní stříbrná mince, 200Kč 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Poslední pamětní stříbrná mince vydaná Českou národní bankou pro rok 2022 - náklad v kvalitě proof: 15400 ks, náklad v kvalitě stand 8300 ks.