Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Společnost Petra Unearths objevila 101ct. Surový diamant v dole Cullinan

15. 3. 2019

Během pátečního dne se společnosti Petra Diamonds podařilo objevit dva surové kameny v dole Cullinan v Jihoafrické republice.

Kámen o váze 100,83 karátů, v barvě D, typu II a druhý o váze 6,12 karátů, modrý, typ II budou zařazeny do nadcházejícího tenderu společnosti na konci tohoto měsíce. Cena akcií společnosti Petra stoupla v den oznámení o 6%.

V minulosti ziskovost akcií společnosti Petra trpěla částečně z důvodu pomalu rostoucích cen v dole Cullinan, přičemž v loňském roce šla cena akcií společnosti o 50% dolů. Minulý měsíc, Juan Kemp, generální manažer Cullinanského dolu řekl agentuře Reuters, že se v noci vzbudil a přemýšlel, kdy důl přinese další velký kámen.

Autor: www.diamond.net

Graff - neuvěřitelný 302ct. diamant z kamene Lesedi La Rona

23. 4. 2019

Graff představil 67 diamantů, které vybrousil z legendárního kamene Lesedi La Rona, který ve svém surovém stavu vážil 1 109 karátů. Mezi vybroušenými kameny je i rekordně velký 302 karátový diamant.

Aukce Christie’s - modrá dvojčata prodána za téměř 7 milionů dolarů

23. 4. 2019

Aukční síň Christie’s vydělala 30,3 milionů USD během úterní Magnificent Jewels auction, která se uskutečnila v New Yorku. Dvojčata modrých diamantů zasazená v prstenu byla vedoucí položkou celé aukce.

Pamětní zlatá mince, 200EUR "Řecká kultura - historici - Thúkydidés" proof

18. 4. 2019

Nová mince ze série "Řecká kultura - historici" je věnována Thúkydidovi, řeckému historikovi, politikovi a autorovi klasického díla Dějiny peloponéské války. Thúkydidés je považován za zakladatele historické monografie omezené časově na historii soudobou a za otce politické školy realismu