Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

PRODLOUŽENÍ PLATNOSTI PROGRAMŮ NÁKUPU AKTIV

2. 12. 2020

V pondělí vyšlo z centrální Americké banky Fed oznámení, že opět prodlužuje platnost svých programů, které se přímo týkají nákupů aktiv a podpory ekonomiky. Původní platnosti programů byly plánovány na konec roku 2020, nyní dle nového oznámení se platnost prodloužila nejméně do konce března 2021.

Toto posunutí platnosti programů je v letošním roce již druhé v řadě. Díky němu jsme od rána 01/12/2020 také zaznamenali strmý nárůst ceny zlata. Než přišlo první prodloužení trvání programů, jejich ukončení bylo plánováno na září 2020. Pro představu změny ceny zlata ještě doplňujeme graf ze serveru kurzy.cz. Z grafu je vidět, že ještě 30/11/2020 se cena pohybovala až pod 1770 USD, zatímco 01/12/2020 byla již nad hranicí 1810 USD.

Toto prodloužení programů má svou návaznost na koronavirovou krizi. V současné době totiž nejen Fed ale i ostatní centrální banky aplikují expanzivní měnovou politiku. Tato politika způsobuje stlačování úrokových sazeb, samozřejmě i těch, které se týkají vládních dluhopisů. Díky tomuto efektu se tedy mohou státy rapidně zadlužovat. Z důvodu růstu objemu aktiv, které v současné době nejsou schopny pokrýt inflaci ale ani nezaznamenávají kladný výnos, se nyní investoři po celém světě ve velkém měřítku po aktivech, které inflaci pokrývají nebo jsou proti ní odolné poptávat.

Autor: Bc. Filip Soldát, product manager - precious metal

Sada mincí k narození dítěte 2021

4. 1. 2021

Sada mincí k narození dítěte obsahuje mince všech nominálních hodnot vydaných v průběhu roku narození dítěte. Sada má pestrý design a obsahuje také dětský medailon s uvedeným rokem.

Sada mincí k narozeninám 2021

4. 1. 2021

Sada mincí k narozeninám obsahuje kromě běžných oběžných mincí tohoto roku také medaili s narozeninovým dortem na lícní straně a textem "happy birthday" na rubové straně.

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF 125. výročí založení Maďarské olympijské nadace proof

15. 12. 2020

Maďarsko, zastoupené Ferencem Keménym, budoucím generálním tajemníkem Maďarského olympijského výboru (MOB), se aktivně podílelo na založení moderního olympijského hnutí v roce 1894.