Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Novinky ze světových aukcí

17. 4. 2018

Christie´s bude dražit dvaceti karátový žlutý diamant

Aukční dům Christie´s při příležitosti Christie´s Geneva spring sale nabídne prsten se žlutým 20,49 karátovým fancy vivid diamantem, jehož odhadovaná hodnota je mezi 3,9 až 4,7 milionu dolarů.

Mezi dalšími diamantovými šperky se objeví také prsten s 8,52 karátovým fancy intense purplish-pink diamantem, v hodnotě 3,6 až 5,2 milionu dolarů nebo safírové náušnice Bulgari Burmese o váze 22,77 a 21,42 karátů. Aukční dům tento set dozdobený diamanty odhaduje na částku mezi 727 367 až 1,2 milionu dolarů.

Prodej se uskuteční 16. května v Ženevě. Christie´s však šperky ještě před akcí ukáže v Hong Kongu, Londýně a New Yorku.

Zdroj: http://www.diamonds.net

 

Sotheby´s chystá do aukce dva 50 karátové diamanty

Sotheby´s chystá do aukce dva flawless bílé diamanty. Každý váží kolem 50 karátů a jejich odhadovaná hodnota činí více jak 15 milionu dolarů.

Prvním z nich je kámen o váze 51,71 karátů, v brusu round brilliant s odhadovanou hodnotou 8,2 až 9,5 milionu dolarů.  Druhým je diamant oválného tvaru, váze 50,39 karátů a cenou 7,3 až 8 milionu dolarů. Oba mají barevnost D, jsou bez interních kazů, typu IIa.

Diamanty budou představeny v Londýně 6. dubna a do dražby půjdou k příležitosti Sotheby´s Magnificent Jewles a Noble Jewels auction v Ženevě 15. května.

Sotheby´s také oznámila, že prodala 102,34 karátový bílý diamant, avšak neodhalila jeho kupce a částku, za kterou jej pořídil. Mluví se ale o tom, že částka značně přesáhla jakoukoli běžnou cenu za karát u bílých diamantů při aukci. Současný rekord ceny za karát u bílého diamantu je 260 252 dolarů.

Předseda světové divize šperků Sotheby´s David Bennett je nadšený, že může na trh přinést dva další opravdu výjimečné kameny, které patří do kategorie těch nejkvalitnější.

Zdroj: http://www.diamonds.net

O kolik sníží inflace hodnotu našich úspor?

25. 9. 2018

Inflace stále mnoho lidí vnímá spíš jako pojem ze slovníku ekonomů, než faktor, který přímo ovlivňuje náš běžný život. Od chvíle, kdy v rámci poslední krize zasáhla ČNB do řízení měny pomocí intervencí a cíleného snížení hodnoty CZK

Tematické večery v Praze - Diamantový večer

21. 9. 2018

Srdečně vás zveme na další tematický večer, který bude tzv. hvězdou v rámci všech dalších večerů. Tématem budou diamanty.

Veletrh SBĚRATEL a úchvatný konec

21. 9. 2018

Na začátku září jsme byli součástí největšího sběratelského a investičního veletrhu ve střední a východní Evropě. Měli jsme skvělou možnost vystavovat unikátní produkty a celou akci jsme úspěšně zvládli.