Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena zboží: 0 Kč
Pokračovat v objednávce

Novinky ze světových aukcí

17. 4. 2018

Christie´s bude dražit dvaceti karátový žlutý diamant

Aukční dům Christie´s při příležitosti Christie´s Geneva spring sale nabídne prsten se žlutým 20,49 karátovým fancy vivid diamantem, jehož odhadovaná hodnota je mezi 3,9 až 4,7 milionu dolarů.

Mezi dalšími diamantovými šperky se objeví také prsten s 8,52 karátovým fancy intense purplish-pink diamantem, v hodnotě 3,6 až 5,2 milionu dolarů nebo safírové náušnice Bulgari Burmese o váze 22,77 a 21,42 karátů. Aukční dům tento set dozdobený diamanty odhaduje na částku mezi 727 367 až 1,2 milionu dolarů.

Prodej se uskuteční 16. května v Ženevě. Christie´s však šperky ještě před akcí ukáže v Hong Kongu, Londýně a New Yorku.

Zdroj: http://www.diamonds.net

 

Sotheby´s chystá do aukce dva 50 karátové diamanty

Sotheby´s chystá do aukce dva flawless bílé diamanty. Každý váží kolem 50 karátů a jejich odhadovaná hodnota činí více jak 15 milionu dolarů.

Prvním z nich je kámen o váze 51,71 karátů, v brusu round brilliant s odhadovanou hodnotou 8,2 až 9,5 milionu dolarů.  Druhým je diamant oválného tvaru, váze 50,39 karátů a cenou 7,3 až 8 milionu dolarů. Oba mají barevnost D, jsou bez interních kazů, typu IIa.

Diamanty budou představeny v Londýně 6. dubna a do dražby půjdou k příležitosti Sotheby´s Magnificent Jewles a Noble Jewels auction v Ženevě 15. května.

Sotheby´s také oznámila, že prodala 102,34 karátový bílý diamant, avšak neodhalila jeho kupce a částku, za kterou jej pořídil. Mluví se ale o tom, že částka značně přesáhla jakoukoli běžnou cenu za karát u bílých diamantů při aukci. Současný rekord ceny za karát u bílého diamantu je 260 252 dolarů.

Předseda světové divize šperků Sotheby´s David Bennett je nadšený, že může na trh přinést dva další opravdu výjimečné kameny, které patří do kategorie těch nejkvalitnější.

Zdroj: http://www.diamonds.net

Světu by mohly brzy dojít zásoby zlata, varují těžební experti

16. 7. 2018

Těžební experti vydali varování, že světové zásoby zlata by mohly být brzy vyčerpány.

Tématické večery - Švýcarsko

12. 7. 2018

Společenská akce vhodná pro všechny milovníky cestování. Další akce ze série tématických večerů pořádaných v pasáži Černá růže na Příkopech. Tentokrát navštívíme nejvýše položený evropský stát Švýcarsko.

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Řecká kultura - historici - Pindaros" proof

11. 7. 2018

V našem e-shopu najdete novou pamětní stříbrnou minci