Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Nejen zlato, v kurzu jsou i diamanty. Kdy se do nich vyplatí investovat?

2. 5. 2012

Zájem investorů o diamanty roste, stále však zůstávají ve stínu zlata. Brzdí je hlavně 20procentní daň z přidané hodnoty, kterou je třeba zaplatit při koupi diamantů či diamantových šperků.

Podobně jako zlato slouží i diamanty investorům jako bezpečný přístav v době nejistoty. Zájem o tyto drahé kameny je ale daleko nižší.

Koupě a prodej diamantů je totiž daleko složitější než v případě žlutého kovu. Na rozdíl od investičního zlata, což jsou zlaté cihly či slitky a mince, se při koupi diamantů platí 20procentní daň z přidané hodnoty.

To dělá z diamantů dlouhodobou investici. Výhodou je jejich diskrétnost, nikdo neví, že máte část jmění právě v drahých kamanetech, nevýhodou je jejich prodej. Zatímco zlato je možné nakupovat v daleko více podobách a mnohem snáze ho prodat, v případě diamantů je třeba složitě hledat vhodného kupce.

Investiční diamanty obvykle váží pouhých 0,3 až 1,5 karátu, jeden karát se rovná 0,2 gramu. Prodávají se s certifikátem od renomovaných zahraničních nebo domácích institucí, například České gemologické laboratoře, který zaručuje jejich pravost a kvalitu.

"Diamant je velmi stabilní a bezpečný investiční nástroj určený k investicím od pěti let výše. Hodnota kamene stabilně roste v průměru o dvě až pět procent ročně. Koupě diamantu ovšem vyžaduje ještě větší znalosti než zlato. Je proto třeba obchodovat s velmi seriózním partnerem," říká prezident Svazu klenotníků a hodinářů Luděk Hubrt.

Zdroj ihned.cz

Program Zápůjčka určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

7. 10. 2022

S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

Pamětní stříbrná mince, 200Kč 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Poslední pamětní stříbrná mince vydaná Českou národní bankou pro rok 2022 - náklad v kvalitě proof: 15400 ks, náklad v kvalitě stand 8300 ks.