Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Mýty a fakta o pamětních sběratelských mincích

3. 7. 2018

 

 

Jakmile se rozhodnete investovat své těžce vydělané peníze do zlatých pamětních mincí, měli byste se poradit s lidmi, kteří se v numismatice orientují. Vyhnete se tak zbytečným nedorozuměním nebo zklamáním. Kromě toho se můžete setkat s informacemi, které se nezakládají na faktech nebo jsou dokonce protichůdné.

Mýtus č.1 - investice do sběratelských mincí je i investicí do drahého kovu.
Pravda je taková, že drahý kov obsažený v dané minci je jen zlomkem ceny. Skutečná cena je v její výjimečnosti, podobně jako je to například u uměleckých dílech.

Mýtus č.2 - vzácné pamětní mince si může investor nakoupit online na internetu a mnohem levněji.
Nákup online přináší řadu rizik, kdy největší riziko je, že koupíte falešnou minci. Každou investici je třeba zvážit a nákupem u společností, kde jste v přímém kontaktu s obchodníkem, máte záruku, že mince je pravá a v propagované kvalitě.

Mýtus č.3 - investor po prostudování několika článků nebo knih zvládne problematiku vzácných mincí.
Velmi častá chyba, kterou dělají investoři hlavně při kupování starých mincí, kde se snadno může stát, že sběratelská mince splňuje téměř všechny parametry vzácnosti, ale například je poškrábaná nebo velmi opotřebovaná a ve skutečnosti je tak téměř bezcenná.

Mýtus č.4 - všechny sběratelské mince s nízkou emisí jsou vzácné.
Bohužel, toto je jeden z největších mýtů! O tom, zda některá mince bude vzácná nebo ne nerozhoduje pouze její emisní náklad. Je to důležitý faktor, ale ne jediný a spoléhat se pouze na tento údaj je zásadní chyba, kterou neznalí investoři dělají nejčastěji.

Investor, který se rozhodl zhodnotit své peníze prostřednictvím sběratelských pamětních mincí a medailí, se setká s řadou dalších nezodpovězených otázek. Aby se rozhodl správně, je vždy bezpečnější obrátit se na odborníky a renomovanou společnost, která se dané problematice věnuje.

 

Autor: Rastislav Matis, numizmatik TrustWorthy Investment SK a.s.

Program Zápůjčka určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

7. 10. 2022

S novou investiční nabídkou Zápůjčka vstupuje na trh česká společnost TrustWorthy Investment. Program určený pro majitele zlatých či stříbrných slitků garantuje šestiprocentní roční výnos.

Pamětní stříbrná mince, 200Kč 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka

15. 9. 2022

Poslední pamětní stříbrná mince vydaná Českou národní bankou pro rok 2022 - náklad v kvalitě proof: 15400 ks, náklad v kvalitě stand 8300 ks.