Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Modré Fancy Color Diamanty stále na vzestupu

13. 8. 2018

Modré diamanty v druhém kvartálu opět zazářily mezi ostatními barevnými kategoriemi. Ceny modrých fancy diamantů se meziročně vyšplhaly o 6%, uvedla to v pondělí Fancy Color Reserch Foundation (dále FCRF). Naopak ceny růžových kamenů mírně poklesly o 0,6% a žluté o 0,7%. Celkově však index fancy color diamonds vzrostl o 0,5%.

Ceny diamantů od 1 do 3 karátů vzrostly napříč všemi barvami, nicméně u kamenů nad 3 karáty index mírně poklesl. Mezi růžovými diamanty jsou nejsilnějšími parametry 2 karát fancy pink, 1 karát intense pink a 3 karát fancy vivid pink, dodala FCRF.

Cena žlutých diamantů vzrostla o 0,2% za kvartál, což je poprvé za čtyři roky u této kategorie.

„Poptávka po 1 až 3 karátových kamenech zůstává stále pozitivní, neboť jsou relativně cenově dostupnější ve srovnání s 3 a více karátovými diamanty,“ prohlásil Jim Pounds z FCRF. Index zaznamenává ceny žlutých, růžových a modrých barevných diamantů v Hong Kongu, New Yorku a Tel Avivu.

Na obrázku lze vidět obdélníkový tvar 3,09 karátového diamantu fancy intense blue v prstenu doplněném o dva bíle diamanty po obou stranách. Tento kousek byl prodán na aukci Christie´s Magnificent Jewels v New Yorku v dubnu za 5,4 milionu USD.

Zdroj: www.diamonds.net

Autor: Mgr. Tereza Pokornásenior product manager, TrustWorthy Investmen Holding SE

Graff - neuvěřitelný 302ct. diamant z kamene Lesedi La Rona

23. 4. 2019

Graff představil 67 diamantů, které vybrousil z legendárního kamene Lesedi La Rona, který ve svém surovém stavu vážil 1 109 karátů. Mezi vybroušenými kameny je i rekordně velký 302 karátový diamant.

Aukce Christie’s - modrá dvojčata prodána za téměř 7 milionů dolarů

23. 4. 2019

Aukční síň Christie’s vydělala 30,3 milionů USD během úterní Magnificent Jewels auction, která se uskutečnila v New Yorku. Dvojčata modrých diamantů zasazená v prstenu byla vedoucí položkou celé aukce.

Pamětní zlatá mince, 200EUR "Řecká kultura - historici - Thúkydidés" proof

18. 4. 2019

Nová mince ze série "Řecká kultura - historici" je věnována Thúkydidovi, řeckému historikovi, politikovi a autorovi klasického díla Dějiny peloponéské války. Thúkydidés je považován za zakladatele historické monografie omezené časově na historii soudobou a za otce politické školy realismu