Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Modré Fancy Color Diamanty stále na vzestupu

13. 8. 2018

Modré diamanty v druhém kvartálu opět zazářily mezi ostatními barevnými kategoriemi. Ceny modrých fancy diamantů se meziročně vyšplhaly o 6%, uvedla to v pondělí Fancy Color Reserch Foundation (dále FCRF). Naopak ceny růžových kamenů mírně poklesly o 0,6% a žluté o 0,7%. Celkově však index fancy color diamonds vzrostl o 0,5%.

Ceny diamantů od 1 do 3 karátů vzrostly napříč všemi barvami, nicméně u kamenů nad 3 karáty index mírně poklesl. Mezi růžovými diamanty jsou nejsilnějšími parametry 2 karát fancy pink, 1 karát intense pink a 3 karát fancy vivid pink, dodala FCRF.

Cena žlutých diamantů vzrostla o 0,2% za kvartál, což je poprvé za čtyři roky u této kategorie.

„Poptávka po 1 až 3 karátových kamenech zůstává stále pozitivní, neboť jsou relativně cenově dostupnější ve srovnání s 3 a více karátovými diamanty,“ prohlásil Jim Pounds z FCRF. Index zaznamenává ceny žlutých, růžových a modrých barevných diamantů v Hong Kongu, New Yorku a Tel Avivu.

Na obrázku lze vidět obdélníkový tvar 3,09 karátového diamantu fancy intense blue v prstenu doplněném o dva bíle diamanty po obou stranách. Tento kousek byl prodán na aukci Christie´s Magnificent Jewels v New Yorku v dubnu za 5,4 milionu USD.

Zdroj: www.diamonds.net

Autor: Mgr. Tereza Pokornásenior product manager, TrustWorthy Investmen Holding SE

Pamětní mince ČNB vypráví historii

14. 11. 2018

Zajímavým a tak trochu jiným pohledem na odkaz zásadních milníků v naší historii jsou pamětní mince. V České republice je výhradním emitentem pamětních mincí Česká národní banka.

Příběh dvou kovů: Jeden cennější než zlato, druhý historicky podceňovaný

13. 11. 2018

Zlato je kovem králů, základní měnou, věčným zdrojem hodnoty, ztělesněním krásy

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF 450. výročí Unitariánské církve proof

12. 11. 2018

V našem e-shopu najdete novou pamětní stříbrnou minci