Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

I v době krize je důležité myslet na svou budoucnost

24. 3. 2020

Pandemie koronavirus je u nás stále na vzestupu a začíná se stále více podepisovat na ekonomických a hospodářských změnách krajiny, ale i běžných domácností. Hospodářství samotné právě zažívá jeden z největších útlumů a během následujících týdnů až měsíců může přerůst do obrovského propadu. Na Slovensku se postupně zavírají všechny čtyři automobilky - první zastavení výrobních linek oznámila automobilka Volkswagen v Bratislavě následována trnavskou Peugeot Citroën, Ústecký automobilkou Jaguar Land Rover a příští týden by tak měla učinit i žilinská Kia. Přestože běžní obyvatelé mají ze zastavení linek radost, ekonomika Slovenska začíná postupně krvácet a nejbližší měsíce ukáží hloubku hospodářské recese.

Velkou ztrátou pro domácnosti je fakt, že jsou na několik týdnů vydané zákazy provozování maloobchodů jakož i různých druhů služeb. Obrovské množství obyvatelstva je tedy doma se svými rodinami, přičemž jejich zaměstnavatelé stále musí za ně platit odvody a posílat jim mzdy. Pro malé a střední podniky v nejbližších dnech svítá naděje v podobě půjček, které Evropská centrální banka povolila bankám uvolňovat za lepších a výhodnějších podmínek.

Hypotéky a oddálení splátek

Pro běžné domácnosti v takto nelehké situaci svitla naděje v podobě možnosti oddálit si splátky úvěrů a hypoték ve více bankách. Uvidíme, jak se situace vyvine v nejbližších dnech, ale už dnes víme o několika bankách, ve kterých si klienti mohou požádat o odklad, dokonce až na půl roku. Vše pro má však své proti a takový odklad splátek se může velmi nepěkně odrazit v úvěrovém registru klienta a rovněž na zdražení celého úvěru - je možné, že mu banka navýší úroky, nebo se mu prodlouží splácení celého úvěru. Pokud je však odklad skutečně nutný z důvodu platební neschopnosti, určitě po něm sáhne velké množství lidí. A rovněž věříme, že banky dokáží s úvěrovými registry něco udělat.

Co se týče množství hypoték, banky na začátku roku zpřísnily podmínky pro jejich získání pro obyčejné lidi. V důsledku těchto změn a také pandemie koronavirus se žádosti o hypotéky rapidně snížily. Jednak za to může finanční nejistota obyvatelstva, jakož i nechuť osobní návštěvy poboček bank.

Ušetřené peníze lze využít i jinak

Lidé mají v této nelehké situaci na jazyku otázku, jak hospodařit s penězi tak, aby vyžili a přečkaly pandemii. Je tu však i druhá skupina lidí, která si chce své těžce vydělané peníze uchránit a umístit je do bezpečného přístavu. Každý menší i velký investor bude souhlasit pokud řekneme, že důležitá je diverzifikace portfolia. Aby člověk mohl normálně žít, potřebuje mít jisté množství hotovosti - ať už na účtu, nebo doma pod polštářem. Aby mohl žít důstojně, určitě vlastní nemovitost, která mu tvoří druhou nohu kapitálu a třetím pilířem by měly být alternativní investice.

My našim klientům nabízíme možnost diverzifikace v podobě drahých kovů. V našem portfoliu se nacházejí pouze fyzické drahé kovy - investiční zlato, investiční stříbro a investiční platina. Právě v současné době, kdy se lidé ohlížejí po papírových penězích je vhodná doba na nákup drahých kovů. Hodnota drahých kovů v současnosti klesá, což však neznamená, že ztrácejí na hodnotě. Právě naopak. Čím více po nich v následujících týdnech či měsících stoupne poptávka, tím více stoupne i jejich hodnota. Proto je důležité rozhodnout se co možná nejrychleji a investovat do své budoucnosti, dokud je jejich cena natolik výhodná.

Chtěli byste se zajistit no nemáte dostatek financí?

Máme pro Vás řešení. Tím je spoření do drahých kovů, které Vám umíme uzavřít z pohodlí domova za pár minut. Cílová částka začíná již na částce 4000 eur a šetřit si můžete od 25 eur měsíčně. Spořit si umíte do investičního zlata, stříbra nebo platiny v různých gramážích. Spoření do drahých kovů je alternativa pro všechny, kteří si i v těžkých časech chtějí vytvářet vlastní rezervu do budoucna.

Máte zájem dozvědět se více? Neváhejte nás kontaktovat.

Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager Trustworthy Investment CZ a.s.

I v době krize je důležité myslet na svou budoucnost

24. 3. 2020

Přestože je pandemie coronavirus u nás stále na vzestupu, její důsledky v našich domácnostech víme zvrátit správným investičním rozhodnutím

Pamětní stříbrná mince, 5EUR "Mezinárodní rok zdraví rostlin" v sadě oběžných mincí 2020 stand

20. 3. 2020

Lícní strana mince zobrazuje ženskou figuru držící v rukou globus – personifikaci Přírody, jakožto dárce života a obživy planetě Zemi. Okolo je nápis „REPUBBLICA ITALIANA“ (Italská republika) a v dolní pravé části jméno autora mince „U. PERNAZZA“. Na rubové straně mince se nachází nápis „ANNO INTERNAZIALE DELLA SALUTE DELLE PIANTE“ (Mezinárodní rok zdraví rostlin) vytvářející čtverec, symbol balance.

Oficiální vyjádření k aktuální situaci v České republice!

17. 3. 2020

Zde najdete oficiální vyjádření TrustWorthy Investment CZ a.s. k dané situaci v zemi