Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

De Beers staví novou loď za 468 milionu USD

7. 6. 2019

De Beers navýší produkci v Debmarine, v Namibii o 500 000 karátů za rok a to díky výstavbě nové lodi schopné těžit diamanty ze dna oceánu, oznámila společnost.

Loď, která je již sedmou ve flotile De Beers, navýší roční produkci vytěženou v zemi o 35 %. Náklady na její výstavbu budou 468 milionu USD a budou hrazeny z poloviny mateřskou anglo-americkou společností De Beers a z poloviny Namibijskou vládou.


„Některé z nejkvalitnější světových diamantů byly objeveny na dně moře nedaleko Namibijského pobřeží“ říká CEO společnosti De Beers Bruce Cleaver. „Díky této investici budeme schopni optimalizovat využití současných technologií určených k získávání diamantů, čímž přispějeme k naplnění cíle uspokojit celosvětovou poptávku.“

Namibijské lodě jsou schopny fungovat v hloubce 120 – 140 metrů pod mořským dnem Atlantického oceánu poblíž pobřeží Namibie. De Beers zaplatili 157 milionu dolarů za svou poslední loď, jejíž provoz byl spuštěn v červnu roku 2017.

Náklady na novou loď se vrátí v následujících třech letech, dodal Mark Cutifani, CEO Anglo-Americké části společnosti. De Beers očekává spuštění produkce v roce 2022.

Zdroj: diamonds.net

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Řecká kultura - historici - Thúkydidés" proof

14. 6. 2019

Thúkydidés byl řecký historik, politik a autor klasického díla Dějiny peloponéské války. Je považován za zakladatele historické monografie omezené časově na soudobou historii. Také je považován za otce historické školy realismu, která vysvětluje vztahy mezi státy spíše na základě moci než práva.

Sada pamětních mincí 2018, Řecko, Turismus - Samos stand

14. 6. 2019

Samos je řecký ostrov ve východním Egejském moři. Ve starověku byl obzvlášť bohatým a mocným městským státem, známým zejména svými vinicemi a výrobou vína. Je rodištěm řeckého filozofa a matematika Pythagorase a filozofa Epikúrose.

Bonhams: Růžový diamant nenašel svého kupce

14. 6. 2019

Dvě hlavní položky, z nichž jednou z nich byl vzácný fancy orange-pink diamant, nebyly prodány během New Yorské aukce Bonhams, která proběhla minulý víkend.