Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

CO JE TO „GREAT RESET“ A JAK SE NA NĚJ PŘIPRAVIT

25. 11. 2020

„Great reset“ je termín, který dnes ve finančních zprávách slýcháme častěji. Víte však co přesně tento termín znamená?

V Podcastovém seriálu „The Goldnocomics Podcast“ na toto téma v 16. epizodě diskutuje Stephen Flood, Mark O’Byrne a Dave Russell. Mimo jiné se také diskutuje o tom, jaký by „Great reset“ mohl mít dopad na investory, co mohou nyní udělat pro přípravu sebe a svých financí, a hlavně o tom jakou roli hraje zlato při ochraně vašeho majetku.

Specialisté ve videu zpočátku rozebírají, co to vlastně Great Reset znamená a jak se na něj připravit v oblasti drahých kovů. Great Reset je termín, se kterým poprvé přišel britský princ Charles spolu s ředitelem WEF Klausem Schwabem v květnu 2020. Jedná se o návrh Světového ekonomického fóra (WEF) na udržitelnou obnovu ekonomiky po pandemii COVID-19. Myšlenka má za cíl hlavně zlepšení kapitalismu, a to pomocí investic do vzájemného pokroku a environmentálních iniciativ. Návrh byl mnohokrát kritizován, jeho odpůrci tvrdí, že je pandemie COVID-19 jen využita k provedení riskantního kroku.

Podle WEF je pandemie viru COVID-19 skvělou příležitostí pro celkové oživení ekonomiky a obecně nastavení nového směřování do budoucna co se týká ekonomiky, priorit a globálních vztahů. Dalším cílem tohoto plánu je nastartování čtvrté průmyslové revoluce, která by měla svět ještě více digitalizovat pomocí nově vzniklých ekonomických a veřejných digitálních infrastruktur.

Podle prince Charlese bude hlavním motorem tohoto odvážného plánu soukromý sektor. Myšlenka podle Schwaba není změna ekonomického systému jako takového, spíše by se mělo jednat o jeho vylepšení. V současné době již byla také zveřejněna kniha jejíž autory je Klaus Schwab a Thierry Mallereta, ve které přesně popisují celý plán, tato kniha bude také jedním z hlavních témat na summitu WEF v roce 2021.

Autor: Bc. Filip Soldát, product manager - precious metal

Sada mincí k narození dítěte 2021

4. 1. 2021

Sada mincí k narození dítěte obsahuje mince všech nominálních hodnot vydaných v průběhu roku narození dítěte. Sada má pestrý design a obsahuje také dětský medailon s uvedeným rokem.

Sada mincí k narozeninám 2021

4. 1. 2021

Sada mincí k narozeninám obsahuje kromě běžných oběžných mincí tohoto roku také medaili s narozeninovým dortem na lícní straně a textem "happy birthday" na rubové straně.

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF 125. výročí založení Maďarské olympijské nadace proof

15. 12. 2020

Maďarsko, zastoupené Ferencem Keménym, budoucím generálním tajemníkem Maďarského olympijského výboru (MOB), se aktivně podílelo na založení moderního olympijského hnutí v roce 1894.