Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Chcete se o diamantech dozvědět vše? Navštivte historické Antverpy!

15. 5. 2018

Historické Antverpy jsou městem módy, obrovským přístavem, pralinkový královstvím, ale zejména diamantovým centrem Evropy od 15. století. Najdete zde velké množství míst, kde se setkáte s krásnými zákoutími. Ulice, které vzájemně tvoří písmeno L nedaleko hlavního nádraží jsou protkány luxusem, který s sebou nese diamantový obchod, diamantová historie či zpracování diamantů.

V Antverpách se nachází až 4 diamantové burzy, mezi které patří HRD (Hoge Raad voor Diamanten) nebo IGI (International Gemological Institut). Kromě toho zde najdete i Antwerp World Diamond Centre, instituci, která se zabývá vyhodnocováním a určováním kvality diamantů. Statistiky říkají, že Antverpami proteče až 70% veškerého diamantového obchodu světa.

Sídlí zde velké množství brusíren, ve kterých se diamanty mění na brilianty a další rozmanité brusy. Aby byly brusiči skutečnými odborníky, nechybí tu brusičský škola, která připravuje budoucí antverpské diamantové umělce na nový život v lesku diamantového světa. V Antverpách prý pracuje více než 16 000 brusičů a dalších odborníků na zpracování diamantů, přičemž jejich plat odpovídá práci, které se věnují.

Zajímavým místem je rozhodně Diamondland, kde si kromě nákupu exkluzivních šperků můžete zdarma za 20 minut prohlédnout kompletní průřez historií, zpracování či oceňování diamantů prostřednictvím virtuální prohlídky. Kromě toho na vás čeká brusičské umění v přímém přenosu, protože na mistrů řemesla se můžete dívat přímo přes skleněné stěny muzea.

Muzeum diamantů

Pokud jste měli to štěstí a navštívili jste Antverpy před více než pěti lety, měli jste možnost zavítat do Diamond Museum Antwerp, tedy oficiálního antverpského diamantového muzea. Avšak zhruba zmíněných pět let je toto muzeum zavřené a po stejné době ho v tomto roce nahradí zcela nové Muzeum DIVA, které potěší oči i duše návštěvníků.

A co v takovém muzeu najdete? Dozvíte se vše o historii a vzniku diamantů, těžbě, zpracování, hodnocení a prodeje diamantů., Největší část sbírky však tvoří exponáty, které obsahují diamanty - od šperků přes stříbrné a zlaté předměty, nádobí, diamanty zdobené sošky či vázy.

V muzeu dokonce najdete předměty od 16. století, na kterých je jasně vidět, že diamanty nebyly opracované v takové míře, jak je tomu dnes. I proto se tehdejších diamantech mluví jako o diamantech s ostrými tvary.

Muzeum DIVA otevřelo své brány jen 4. 5. 2018, proto je horkou novinkou, která láká davy turistů. Nechte se zlákat i Vy a navštivte toto jedinečné místo.

Díky obchodu s diamanty, obrovskému přístavu a faktu, že se jedná o největší belgické město, najdete zde obrovskou směs kultur či náboženství. Mezi nejvíce zastoupené komunity patří indické a židovské etnikum, ale potkáte zde i množství přistěhovalců z Arménie, střední Evropy, severní Afriky či dokonce z Číny. Po úžasné prohlídce diamantového města Vás jistě osloví uličky s módou, nekonečné kavárny nabízející pravou belgickou čokoládu spolu s pralinkami a jinými sladkostmi, jakož i parky, muzea či nádherný přístav. Nechte se unést úžasnou atmosférou historických Antverp.

Pokud vás tento článek zaujal a měli byste zájem o bližší informace ohledně nabídky diamantů, nebo potřebujete jen v dané oblasti pomoc odborníka, neváhejte nás kontaktovat. V portfoliu máme velké množství investičních i šperkařských diamantů a individuální zprostředkováváme i prodej barevných diamantů. Naši manažeři jsou tu pro vás.

Zdroje: opensourceinvestigations.com, wikipedia.org, tripadvisor.com, teraz.sk

Autor: Mgr. Katarína Trteková, marketing manager TrustWorthy Investment SK a.s.

 

Sada stříbrných pamětních mincí, 6EUR "Prominentní řečtí ekonomové" proof

15. 1. 2019

V našem e-shopu najdete novou sadu stříbrných pamětních mincí

Zlato bude v letošním roce ještě zářivější: Světový zlatý konci

11. 1. 2019

Světový zlatý koncil předpovídá zlatu mnohem zářivější rok, a to díky nestabilitě globálního finančního trhu, měnové politice a americkému dolaru a strukturálním ekonomickým reformám.

Tematické večery v Praze - Český večer

10. 1. 2019

Srdečně Vás zveme i v novém roce na další tematický večer v prodejně TrustWorthy Investment v Praze v Černé Růži.