Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena zboží: 0 Kč
Pokračovat v objednávce

Česká republika si začne razit vlastní investiční mince

30. 1. 2018

100. let od vzniku Československa se dočkáme i novely zákona o České národní bance. Díky této novele bude moci Česká národní banka (ČNB) vydávat pamětní bankovky, ale především investiční mince ve světě známé jako Bullion. 100. výročí přinese i ražbu speciálních mincí, které se při této příležitosti budou razit.

V prvním kole sněmovna podpořila novelu zákona o ČNB, ve které je uvedeno, kromě dalších souvisejících zákonů, že ČNB bude moci vydávat pamětní bankovku a investiční mince. První pamětní bankovka by se mohla objevit u příležitosti 100. výročí československé měny. Pamětní bankovka ČNB bude určená ke sběratelským účelům a bude v omezeném množství. Nominální hodnota první bankovky se má ustanovit na 100 Kč a její velikost by měla být o trošku větší než stávající bankovka v nominální hodnotě 5 000 Kč. Omezené množství emise pamětní bankovky bude lákat nejen sběratele, ale i investory, kteří budou cítit příležitost na zhodnocení své investice.

Emitování investičních (obchodních) mincí – české dukáty může navázat na tradici, která trvá více než století. První české dukáty byli vyraženy v roce 1923 a jejich cena na sběratelské trhu roste každým rokem. Tímto krokem se ČNB zařadí mezi země, které nabízejí lidem nákup fyzického zlata v mincovní podobě bez DPH aniž by se muselo čekat na omezené emise pamětních mincí, které ČNB vydává již dnes.

Aktuálně ČNB vyhodnocuje návrhy zaslané k výrobě zlaté vysokohmotnostní mince v nominální hodnotě 100 000 000 Kč. Mince, která bude vydána u příležitosti výročí 100 let česko-slovenské koruny bude vážit 100 kilogramů a její průměr bude 570 mm. Ze zaslaných návrhů bude vybrána varianta, kterou budeme moct vidět v roce 2019. Vysokohmotnostní mince ČNB se díky své velikosti a hmotnosti zařadí mezi největší mince světa.

Autor: Michal Spurný, předseda představenstva TrustWorthy Investment Holding SE

Gentleman večer

6. 6. 2018

Společenská akce na prodejně v Černé růži. Přijďte si užít pohodový společenský večer zaměřený hlavně na pánské záliby. Večer ochutnáte vybrané rumy a doutníky, poznáte kolumbijské smaragdy a odpálíte si několik jamek, na které se dobře obléknete. 

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF "Rok rodin" proof

25. 5. 2018

V našem e-shopu najdete novou pamětní stříbrnou minci

Fancy diamanty stále na vzestupu

24. 5. 2018

Barevnými diamanty jsme se v našich příspěvcích zabývali již několikrát. Dnes se blíže podíváme na jejich zhodnocení v čase, neboť obliba těchto cenných nerostů stálé roste.