Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Bonhams: Růžový diamant nenašel svého kupce

14. 6. 2019

Dvě hlavní položky, z nichž jednou z nich byl vzácný fancy orange-pink diamant, nebyly prodány během New Yorské aukce Bonhams, která proběhla minulý víkend.

12,62 karátový kámen, který byl oceněn na 1,5 - 2 miliony USD, byl vedoucí položkou lotu v New Yorské šperkařské aukci. Druhý nejdražší kousek Kashmirský safír, kámen v brusu cushion, o hmotnosti 15,23 karátů, jehož cena byla odhadována mezi 1,3 – 1,8 milionu USD, rovněž nebyl prodán.

Oba kameny jsou momentálně zařazeny do poprodejních vyjednávání, oznámil Brett O'Connor, více prezident a mezinárodní ředitel šperkařské společnosti Bonhams.

„Tomuto konkrétnímu kameni musela chybět magie, která by přilákala potencionálního kupce schopného milion dolarové koupě“,poznamenal Alan Bronstein, prezident Natural Color Diamond Association, píše Rapaport News. „Ale jeden jediný kámen neudává trend ani jej nelze považovat za příklad obecné negativity ke koupi takových kamenů.“

V první čtvrtině roku, ceny růžových barevných diamantů přeskočily ceny kamenů v modré a žluté kategorii, dále podle dat z Fancy Color Research Foundationnarostly o půl procenta v porovnání s předchozími třemi měsíci.

Zdroj: diamonds.net

Rio Tinto ohlásil jeden z posledních tenderů na růžové diamanty před uzavřením dolu Argyle

16. 7. 2019

Vzhledem k chystanému uzavření známého australského dolu Argyle v roce 2020, ohlásila společnost Rio Tinto jeden ze svých posledních tendrů růžových diamantů.

Tématický večer v Praze - Vatikánský večer

12. 7. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment

Tématický večer v Českých Budějovicích - Vatikánský večer

12. 7. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment