Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Aukce Christie’s - modrá dvojčata prodána za téměř 7 milionů dolarů

23. 4. 2019

Aukční síň Christie’s vydělala 30,3 milionů USD během úterní Magnificent Jewels auction, která se uskutečnila v New Yorku. Dvojčata modrých diamantů zasazená v prstenu byla vedoucí položkou celé aukce.

Prsten nesoucí dva kameny v brusu tvaru pear, modified brilliant-cut, fancy-vivid blue, čistota VS2 s váhou jednotlivých kamenů 3.06 karátů a 2.61 karátů, dosáhl prodejní ceny 6,7 milionu USD, což je 1,2 milionu USD za karát. Přičemž odhadovaná prodejní cena byla v rozpětí mezi 6 - 8 miliony USD.

Christie’s prodala 6 dalších položek za více než 1 milion USD za každou z nich. Mezi nimi byl prodán diamantový prsten s kamenem v brusu rectangular, o váze 16.33 karátů, barvy D, čistoty VVS1, typ Ila s potenciálem být v čistotě IF. Šperkař prodal prsten za 1,6 milionu USD, čímž se cena za karát, dostala na 96,5 tisíc USD. Původní prodejní odhadovaná hodnota byla mezi 1,2 – 2,2 milionu USD.

Další prodanou položkou byl prsten s kamenem v brusu marquise, barvě D, čistotě VVS2, typu Ila vážící 16.69 karátů. Prodejní cena dosáhla 1,5 milionu USD. Prsten pochází z kolekce Alžběty Stattford, vévodkyně z Norfolku, jeho odhadovaná prodejní cena byla mezi 1,2 – 1,8 miliony USD.

Mezi dalšími významnými položkami aukce byl diamantový prsten s kamenem oválného brusu, o váze 6.11 karátů, barvy fancy pink, jehož prodejní cena za karát se zastavila na 230 tisících USD. Celkově byl prsten prodán za 1,4 miliony USD a následoval tak předchozí odhad, který se pohyboval mezi 1,2 – 1,5 miliony USD.

Christie’s během aukce prodala 86% nabízených položek.

Zdroj: diamond.net

Tématický večer v Českých Budějovicích - Diamantový večer

25. 9. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment

Tématický večer v Praze - Diamantový večer

18. 9. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment

Tématický večer v Plzni - Diamantový večer

11. 9. 2019

Srdečně Vás zveme na další tematický večer na prodejně TrustWorthy Investment