Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Aukce Christie’s - modrá dvojčata prodána za téměř 7 milionů dolarů

23. 4. 2019

Aukční síň Christie’s vydělala 30,3 milionů USD během úterní Magnificent Jewels auction, která se uskutečnila v New Yorku. Dvojčata modrých diamantů zasazená v prstenu byla vedoucí položkou celé aukce.

Prsten nesoucí dva kameny v brusu tvaru pear, modified brilliant-cut, fancy-vivid blue, čistota VS2 s váhou jednotlivých kamenů 3.06 karátů a 2.61 karátů, dosáhl prodejní ceny 6,7 milionu USD, což je 1,2 milionu USD za karát. Přičemž odhadovaná prodejní cena byla v rozpětí mezi 6 - 8 miliony USD.

Christie’s prodala 6 dalších položek za více než 1 milion USD za každou z nich. Mezi nimi byl prodán diamantový prsten s kamenem v brusu rectangular, o váze 16.33 karátů, barvy D, čistoty VVS1, typ Ila s potenciálem být v čistotě IF. Šperkař prodal prsten za 1,6 milionu USD, čímž se cena za karát, dostala na 96,5 tisíc USD. Původní prodejní odhadovaná hodnota byla mezi 1,2 – 2,2 milionu USD.

Další prodanou položkou byl prsten s kamenem v brusu marquise, barvě D, čistotě VVS2, typu Ila vážící 16.69 karátů. Prodejní cena dosáhla 1,5 milionu USD. Prsten pochází z kolekce Alžběty Stattford, vévodkyně z Norfolku, jeho odhadovaná prodejní cena byla mezi 1,2 – 1,8 miliony USD.

Mezi dalšími významnými položkami aukce byl diamantový prsten s kamenem oválného brusu, o váze 6.11 karátů, barvy fancy pink, jehož prodejní cena za karát se zastavila na 230 tisících USD. Celkově byl prsten prodán za 1,4 miliony USD a následoval tak předchozí odhad, který se pohyboval mezi 1,2 – 1,5 miliony USD.

Christie’s během aukce prodala 86% nabízených položek.

Zdroj: diamond.net

Pamětní stříbrná mince, 10EUR "Europa Star 2019 - Renesance" proof

20. 5. 2019

Renesance začala dříve v Byzantské říši než na západě a jejími hlavními centry byla Konstantinopol a Mystra. Byla však potlačena když Byzantská říše padla v roce 1453 do rukou Osmanů. Řecký svět byl tedy od renesance v západních zemí odříznut, výjimkou byly pouze oblasti neobsazené Osmany, jakožto Jónské ostrovy a Kréta.

Pamětní mince, 2EUR 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci stand

17. 5. 2019

Pamětní mince vydaná k 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci. Na lícní straně mince se nachází detail z malby "Dáma s hranostajem" od Leonarda da Vinci (Národní muzeum v Krakově). Na levé straně je nápis "LEONARDO", iniciály autora "MAC" a monogram "RI", akronym Italské republiky.

Pamětní stříbrná mince, 5EUR 100. výročí úmrtí Cesara Maccari v sadě oběžných mincí 2019 stand

17. 5. 2019

Na lícní straně stříbrné mince je pohled na náměstí Madama v Římě, na sídlo senátu Italské republiky. V horní části je nápis "REPUBBLICA ITALIANA". Na rubové straně se nachází výřez z fresky "Cicero soudící Catilinu" od malíře a sochaře Cesara Maccari.