Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena zboží: 0 Kč
Pokračovat v objednávce

3 důvody proč v roce 2018 investovat do zlata

8. 2. 2018

Podle výzkumného experta Petera Krautha by se cena zlata měla ke konci roku 2018 vyšplhat až na 1500 dolarů za unci, což předpokládá nárůst o 12,62% ze současné ceny 1331,9 dolarů. Rok 2018 bude skvělým rokem pro investování.

Zde jsou tři hlavní důvody, proč se v letošním roce rozhodnout pro investici do zlata:

1) Zlato pokryje inflaci

Vzhledem k tomu, že si zlato uchovává hodnotu v čase, zůstávají drahé kovy spolehlivým krycím prostředkem proti inflaci. V průběhu historie chrání zlato úspory a bohatství lidí před rozpadem papírových měn a inflací. Společnost Ibbotson Associates ve svém průzkumu ukázala, že s nárůstem inflace narůstá také cena drahých kovů. Jejich studie naznačuje, že investoři mohou strategicky redukovat riziko pro své portfolio a zlepšit výnosy tím, že 7% - 15% svého portfolia přidělí drahým kovům. Spolu s pokrytím inflace slouží zlato také jako bezpečná investice.

2) Zlato jako bezpečná investice

Nikdo není schopen předpovídat, zda nedojde k pádu akciového trhu nebo k poklesu akcií. Vlastnictví zlata ale pomáhá chránit finanční portfolio v dobách ekonomické nejistoty. Zlato má vždy svou hodnotu, na rozdíl od bank, korporací či dokonce měny. Zatímco tyto zmíněné subjekty mohou selhat a ztratit hodnotu, historie zlata, jakožto nejstarší formy platidla dokazuje, že jeho hodnota v blízké budoucnosti nezmizí. Dokonce i americká vláda stále drží zásobu investičního zlata v hodnotě 10 miliard dolarů, přestože zlatý standard byl roku 1971 zrušen prezidentem Richardem Nixonem. Zlato je totiž známou univerzální měnou již od roku 700 před naším letopočtem.

S tím, jak budeme čelit globální nejistotě na finančních trzích i mimo ně, bude cena zlata v tomto roce stoupat.

3) Připraveno na rally

Krauth nejenže předpokládá, že cena zlata dosáhne do konce roku 2018 hodnoty 1500 dolarů za unci, ale je zde také mnohem větší obchodní profit pro investory do tohoto vzácného kovu. Podle Krautha má cena zlata potenciál vzrůst do roku 2020 až o 300%, což je za pouhé dva roky pro investory obrovský nárůst.

Ze všeho výše zmíněného tedy jasně vyplývá, že investice do zlata je v letošním roce tou nejlepší volbou.

Autor: Iveta Špeciánová, Produkt manager TrustWorthy Investment Holding SE

Gentleman večer

6. 6. 2018

Společenská akce na prodejně v Černé růži. Přijďte si užít pohodový společenský večer zaměřený hlavně na pánské záliby. Večer ochutnáte vybrané rumy a doutníky, poznáte kolumbijské smaragdy a odpálíte si několik jamek, na které se dobře obléknete. 

Pamětní stříbrná mince, 10000HUF "Rok rodin" proof

25. 5. 2018

V našem e-shopu najdete novou pamětní stříbrnou minci

Fancy diamanty stále na vzestupu

24. 5. 2018

Barevnými diamanty jsme se v našich příspěvcích zabývali již několikrát. Dnes se blíže podíváme na jejich zhodnocení v čase, neboť obliba těchto cenných nerostů stálé roste.