Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Životní pojištění

Životní pojištění chrání jednotlivce před finančními důsledky nejrůznějších životních situací. Nejdůležitější jsou životní pojištění proti riziku smrti, proti riziku trvalé invalidity či smrti úrazem. Před uzavřením životního pojištění by si měl každý důkladně promyslet, co od něj čeká, na co má smysl se pojistit či jaká je optimální pojistná částka.

Životní pojištění se dělí na kapitálové, rizikové a investiční životní. První bývá označováno i jako důchodové pojištění, univerzální pojištění, případně pojištění ve prospěch dítěte. Tvoří je pojištění pro případ smrti a dožití. Při smrti klienta je vyplacena sjednaná pojistná částka na smrt. Když se klient dožije konce pojistné smlouvy, dostane dohodnutou pojistnou částku na dožití včetně případného podílu na výnosech. Rizikové životní pojištění slouží ke krytí sjednaných rizik na dané smlouvě. Investiční životní pojištění představuje kombinaci pojištění pro případ smrti pojištěného s možností investovat část pojistného do podílových fondů. Zhodnocení klientových peněz závisí zejména na zvolené investiční strategii.

Životní pojištění nemůže uzavřít každý. Pojišťovna se snaží minimalizovat počet pojistných plnění a své klienty pečlivě vybírá podle zdravotních rizik, které klient uvede při uzavírání smlouvy. Pojištění lze navíc uzavřít jen do určitého věku života. Pojišťovna může uzavření smlouvy odmítnout.

Výhodou životního pojištění je daňová uznatelnost zaplaceného pojistného. Novela zákona o daních z příjmů umožňuje odepisovat ze základu daně z příjmů příspěvek na životní pojištění v maximální výši 12 000 Kč ročně. Pokud uzavřete více pojistných smluv, částky pro odpočet se sčítají, stále však platí maximální částka. Z daní nelze odečítat částku na úrazové pojištění, na pojištění závažných onemocnění nebo nemocenské pojištění apod., i když tato připojištění zpravidla bývají součástí pojistné smlouvy.

Pamětní stříbrná mince, 10000Kč 100. výročí založení Velké Prahy stand a proof

30. 11. 2021

ČNB vydává poprvé ve své historii památnou stříbrnou minci v nominální hodnotě 10 000 Kč, vážící jeden kilogram. Mince je k dispozici pouze na žádanky.

Investice do zlata je ochrana proti inflaci

22. 11. 2021

„Finanční trh není bezpečný, je dobré rozložit svůj majetek na více hromádek a jedna má být ze zlata,“ říká předseda představenstva TrustWorthy Investment Holding SE Michal Spurný pro týdeník EURO.

Inflace dále poroste a zlato opět zafunguje jako účinná pojistka, peníze na účtu nebudou mít smysl

12. 11. 2021

Přinášíme Vám aktuální rozhovor s Michalem Spurným, předsedou představenstva TrustWorthy Investment, který absolvoval s Investičním Webem.