Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Komodity

Komodita je zboží, které je na trhu obchodováno bez rozdílů v kvalitě. Dodávky od různých dodavatelů jsou vzájemně zastupitelné. Komoditou tak nemůžou být například osobní auta, která se vyrábějí v různém zpracování a za různou cenu. Naopak například měď je homogenní produkt, který se může obchodovat za jednotnou cenu na globálních trzích.

Nejlepším způsobem, jak investovat do komodit, je kontaktovat brokera, který tyto investice zprostředkovává, a všechny obchody uzavírat přes něj. Broker se s Vašimi požadavky nákupu či prodeje obrátí na některou z komoditních burz. Na nich je s komoditami nejbezpečnější obchodovat, protože kontrakty jsou obvykle standardizovány a burza dohlíží nad tím, aby byly i dodržovány.

Velký zisk, vysoké riziko

Možnost dosáhnout bohatství díky investicím do komodit skutečně existuje. To ale neznamená, že na komoditách automaticky vydělává každý, kdo se rozhodne do nich investovat. Důvodem je většinou nezkušenost s investováním a podcenění rizik. Situace na komoditních trzích se mění velmi rychle a odhadnout budoucí vývoj je obtížné i pro odborníky.

S komoditami opatrně

Komodity obecně jsou v poslední době velmi žádaným artiklem mezi investory. Nejvíce se samozřejmě mluví o drahých kovech, ale pozadu nezaostávají ani zemědělské plodiny, nebo také ropa.

Pamětní stříbrná mince, 10000Kč 100. výročí založení Velké Prahy stand a proof

30. 11. 2021

ČNB vydává poprvé ve své historii památnou stříbrnou minci v nominální hodnotě 10 000 Kč, vážící jeden kilogram. Mince je k dispozici pouze na žádanky.

Investice do zlata je ochrana proti inflaci

22. 11. 2021

„Finanční trh není bezpečný, je dobré rozložit svůj majetek na více hromádek a jedna má být ze zlata,“ říká předseda představenstva TrustWorthy Investment Holding SE Michal Spurný pro týdeník EURO.

Inflace dále poroste a zlato opět zafunguje jako účinná pojistka, peníze na účtu nebudou mít smysl

12. 11. 2021

Přinášíme Vám aktuální rozhovor s Michalem Spurným, předsedou představenstva TrustWorthy Investment, který absolvoval s Investičním Webem.