Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Zlato

Zlato slouží od nepaměti jako uchovatel hodnoty, používalo se několik tisíc let jako platidlo a nyní prožívá svoji renesanci. Problémy Řecka jasně ukazují na daleko hlubší problémy v měnovém systému, které by ve svých důsledcích mohly vést až k opětovnému návratu ke komoditnímu standardu. Zlato tak představuje hlavně jistotu, která může jiným finančním investicím chybět.

Jak investovat do zlata

V zásadě jsou dvě možnosti, jak zlato investičně uchopit: pomocí burzovně obchodovaných cenných papírů nebo nákupem fyzického zlata. Každý způsob je vhodný pro jinou strategii a investora. Nákupem fyzického zlata by měl investor sledovat zejména tyto cíle:

- uchování hodnoty majetku (ochrana před inflací),

- diverzifikace portfolia,

- dlouhodobé zhodnocení vložených prostředků.

 

Při investování do fyzického zlata se nejčastěji setkáme s investičním zlatem ve formě zlatých slitků. Další možností, jak koupit fyzické zlato jsou medaile nebo mince. Investiční zlato je definováno zákonem č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty v §92. Váha prodávaných slitků se pohybuje od 1 g do 1 kg. Nejběžnější hmotností jsou historicky jednouncové (1 oz) slitky. Jedná se o trojskou unci o váze přibližně 31 g. Cena zlata na burze se skoro vždy vztahuje k této váhové jednotce. Slitky splňující definici investičního zlata jsou dodávány v ryzosti 999,9, což odpovídá 24 karátům.

Investiční zlato ve formě slitku by mělo mít vyražené tyto údaje:

- značku výrobce (mincovny/slé­várny)

- váhu

- údaj o ryzosti

- unikátní výrobní číslo slitku

- certifikát pravosti (je přikládán k danému slitku)

 

Výhody nákupu investičního zlata

- osvobození od DPH

- omezení rizika emitenta (jedná se o riziko, že společnost, která cenný papír vydala, zkrachuje nebo se samotný papír stane z nějakého důvodu bezcenným)

- zásoby zlata jsou omezené (tlak na růst ceny)

- ochrana proti inflaci

Nevýhody nákupu investičního zlata

- omezená likvidita

- riziko krádeže/ztráty

- nenese žádnou dividendu

- vývoj ceny

Sada oběžných mincí, Vatikán 2021

6. 5. 2021

Vatikánská numismatická kancelář představuje novou sadu mincí pro rok 2021, která obsahuje 8 mincí – 2 a 1 euro, 50, 20, 5, 2 a 1 eurocent. Lícní strana zobrazuje erb papeže Františka a dvanáct hvězd.

Pamětní stříbrná mince, 20CHF "Iluze - The Bridge of life"

6. 5. 2021

V užším slova smyslu je iluze trikem smyslů, tj. falešným vnímáním reality. Optické iluze lze vytvářet pomocí různých prvků: pohyb, jas a kontrast, barvy, geometrické a úhlové iluze nebo dokonce trojrozměrnost. Různý malíři a umělci používají tyto optické techniky k vytvoření neobvyklých a překvapivých efektů ve snaze vyvolat úžas pozorovatele.

Staňte se majitelem úspěšného businessu v lukrativním odvětví, které má v následujících letech velký potenciál… TrustWorthy Investment Holding SE rozvíjí svoje Franchisingové podnikání

5. 5. 2021

V rámci rozvoje naší společnosti jsme se rozhodli pro rozšíření možností podnikání, a to právě formou Franchisingového systému. Franchising u nás rozvíjíme od roku 2016, kdy jsme otevřeli první prodejny, v Praze, Karlových Varech a Plzni.