Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Filtrovat produkty
ks
ks

Sada zlatých investičních mincí Sovereign 2020 proof

Limitovaná sada obsahuje 4 zlaté investiční mince – dvojitý Sovereign, Sovereign, půl Sovereign a čtvrt Sovereign.

První zlaté Sovereigny se na území Velké Británie razily mezi léty 1489 a 1603. Jejich ryzost původně činila 23 karátů, ale král Jindřich VIII. ji nechal snížit na 22 karátů, a udal tak novou světovou normu. Znovu se Sovereigny objevily až roku 1817 – poté, co monarchie uzákonila zlato jako jedinou míru hodnot. Do roku 1932 pak byly coby oběživo součástí britského zlatého standardu a v současnosti je jejich význam čistě investiční. Za více než dvě století existence Sovereigny nesly portrét každého britského monarchy a aktuálně vzdávají hold královně Alžbětě II.

Portrét panovnice na lícní straně mince je doplněn opisem „ELIZABETH II DEI GRA REGINA FID DEF“ (Alžběta II., z Boží milosti královna, ochránkyně víry). Rubová strana Sovereignu pak tradičně patří historickému výjevu z boje svatého Jiří s drakem, jehož autorem je Benedetto Pistrucci.

Vykupujeme produkty, jejichž prodej zprostředkujeme. V případě mincí po individuální dohodě zajišťujeme jejich zpětný prodej.

Materiál Au 917/1000
Provedení Proof
Hmotnost 29.95 g
Náklad 600 ks
Emise únor 2020
Emitent HM Treasury
Ražba The Royal Mint