Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Filtrovat produkty
ks
ks

Pamětní mince, 2EUR Pontifikát papeže Františka 2017 - "1950. výročí umučení sv. Petra a sv. Pavla" proof

1 948,- Kč (včetně DPH)
1 610,- Kč (bez DPH)

Koupit

 V roce 67 n.l. byli v Římě umučeni Petr a Pavel. Petr byl ukřižován hlavou dolů a Pavel sťat, což je odlišnost vyhrazena římským občanům odsouzeným k smrti. Letošní rok je připomínkou 1950. výročí umučení dvou Svatých na jejichž víře, jak papež František připomíná, "byla založena Římská církev, která je vždy uctívala jako patrony. Vyhlásili a svědčili o evangeliu mezi lidmi a svým mučednictvím uzavřeli své poslání víry a lásky." Mince dle ilustrace Gabrielly Titotto zobrazuje profil obou Světců spolu se dvěma symboly, které je vždy v ikonografii charakterizovaly: s klíčem a mečem. První symbol je výslovným odkazem na to, že Ježíš svěřil Petrovi klíč k "nebeskému království" (Mt 16:13-20). Druhý symbol odkazuje na život svatého Pavla, pronásledovatele křesťanů, před jeho konverzí a mučednictvím.

Vykupujeme produkty, jejichž prodej zprostředkujeme. V případě mincí po individuální dohodě zajišťujeme jejich zpětný prodej.

Nominál 2 EUR
Provedení Proof
Hmotnost 8,5 g
Průměr 25,75 mm
Náklad 10000 ks
Autor Gabriella Titotto
Claudia Momoni
Emise červen 2017
Emitent Philatelic and Numismatic Office of Vatican
Ražba Istituto Poligrafico e Zecca dello Stato