Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Dalším využíváním těchto webových stránek souhlasíte s jejich využíváním. Souhlasím

Nákupní košík je prázdný

Celková cena zboží: 0 Kč
Pokračovat v objednávce

Evropu čeká další finanční krize, varuje německý ministr

10. 10. 2017

O jeho rozhovoru pro britské Financial Times informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Evropskou ekonomiku podle něj ohrožují mimo jiné bilióny dolarů, které do ekonomiky pumpují centrální banky.

 Německý ministr financí Wolfgang Schäuble

Podle Schäubleho existuje nebezpečí „nových bublin”, čímž narážel na takzvanou nemovitostní bublinu v USA, jejíž prasknutí v letech 2008 a 2009 přerostlo v globální krizi. Růst hodnoty americké nemovitosti mezi roky 1997 a 2006 činil v průměru 124 procent.

„Ekonomové na celém světě si dělají starosti kvůli rostoucím rizikům,” uvedl. Schäuble vidí riziko v celosvětovém růstu zadlužení veřejného i soukromého sektoru a pumpování likvidity do oběhu, kterého se dopouštějí centrální banky. Obává se také možné nestability v eurozóně ohrožované nesplácenými bankovní úvěry.

„Musíme zajistit, že budeme dostatečně odolní, kdyby přišla nová ekonomická krize. Takto příznivé ekonomické časy nebudeme mít pořád,” domnívá se Schäuble.

Pro mnohé se stal vděčným terčem

Končící ministr proslul svým tvrdým postojem zejména vůči předluženému Řecku, kdy v jednu chvíli hovořil i o možnosti vystoupení této země z eurozóny. „V období finanční krize se v důsledku svého tvrdého prosazování úspor pro mnohé stal symbolickým nepřítelem,” připomnělFrankfurter Allgemeine Zeitung. Schäuble by měl být 24. října zvolen předsedou Spolkového sněmu (Bundestagu). „Již před volbami jsem se rozhodl, že už to nebudu dělat,” řekl v rozhovoru ke svému odchodu z funkce ministra financí. „Protože osm let je dost,” dodal.

Zdroj: novinky.cz

 

Česká pamětní zlatá mince jako nejkrásnější zlatá mince na světě? Nevěříte?

16. 1. 2018

Na sklonku tisíciletí získala ve Spojených státech amerických mezinárodní ocenění "Nejkrásnější zlatá mince roku 1999” zlatá pamětní mince ze sady Karel IV.,

Fluorescence u diamantů

11. 1. 2018

Fluorescence u diamantů je mnohými často považována za negativní vlastnost kamene a spíše jakýmsi pomocným parametrem při prodeji. Jedná se však o subjektivní hodnocení, které je neodůvodněné.

Zlato a stříbro stále aktuálnější než Bitcoin

9. 1. 2018

V poslední době ovládl Bitcoin finanční zpravodajství, ale ačkoli technologie blockchain a kryptoměn bude žít dál, způsob, jakým finanční trhy označují Bitcoin za ultimátní a maximálně důležitý je pravděpodobně chybné logiky.